Bartın Valiliği
Bartın Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Bartın Valiliği
Bartın Valiliği

ÇEVRE KONULU EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU

04 Eylül 2014
ÇEVRE KONULU EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU

 ÇEVRE KONULU EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) İş birliği ile  ülke çapında eş zamanlı olarak 02-05 Eylül 2014 tarihlerinde  81 ilde Çevre Konulu Hizmet İçi Eğitim düzenlenmiştir. 

ÇEKÜD ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen Eğitim projesi kapsamında  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli parklar genel Müdürlüğünün eğitici görevlendirmesiyle destek vermektedir. 

İlimizde Merkez Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 08-11 Eylül 2014 tarihlerinde   gerçekleştirilecek Bartın  programında  İl Müdürlüğümüzden Çevre Yönetimi ve Denetiminden Sorumlu Şube Personelinden Çevre Yüksek Mühendisleri Ruhi MALKOÇ ile Halime DURAN eğitici olarak görev yapacaktır. 

Bu program çerçevesinde Çevre Kirliliği, İklim Değişikliği, Atıklar ve Geri Dönüşüm, Korunan Alanlar ve Enerji konuları özlü bir biçimde anlatılacak, eğitimin son günü İlimizin çevre sorunları ve çözümlerine yönelik atölye çalışmaları yaptırılacaktır. 

Program sonunda yapılacak sınavda başarılı olan öğretmenlere Sertifikaları verilecek ve il düzeyinde çevre konulu eğitim çalışmalarının yaygınlaştırılması için katkı sağlayacaklardır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır