Bartın Valiliği
Bartın Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Bartın Valiliği
Bartın Valiliği

EN ÇOK KENTSEL DÖNÜŞÜM SORULDU

30 Mayıs 2013
EN ÇOK KENTSEL DÖNÜŞÜM SORULDU

 

EN ÇOK KENTSEL DÖNÜŞÜM SORULDU

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sorunlara acil müdahale edilmesi amacıyla kurulan 'Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı', Nisan ayı içerisinde toplamda 26 bin çağrı aldı. Gelen bu çağrılarda ise vatandaşlar, en çok Kentsel dönüşümü sordu.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde hizmet vermeye başlayan “Alo 181 Çevre ve Şehircilik Hattı” her geçen ay vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Çağrı merkezi Nisan ayı içerisinde 26 bin kez aranırken, vatandaşların en çok sordukları ve merak ettikleri konu ise kentsel dönüşüm oldu.
En çok sorulan sorular arasında ikinci sırayı Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) konuları yer alırken, bunu çevre yönetimi, yardım masası, mesleki hizmetler, yapı denetim çalışmaları, mekansal planlama ve doğal sit alanları takip etti.
Yapılan çağrıların illere göre dağılımına bakıldığında da ilk sırayı İstanbul aldı. En çok çağrılar sırasıyla İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Bursa, Hatay, Konya ve Samsun illerinden yapıldı.
Öte yandan Çağrı merkezini arayan vatandaşların yüzde 68’i bilgi almak amaçlı ararken, yüzde 28’i şikayet, yüzde 4’ü ise ihbarda bulunmak için aradı. Ayrıca “Alo 181” hattı, kayıt altına alınan çağrıların yüzde 92,4’ünü sonuçlandırarak vatandaşlara geri dönüşte bulundu.
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır