Bartın Valiliği
Bartın Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Bartın Valiliği
Bartın Valiliği

İklim Değişikliğine Uyum Projelerine AB’den Hibe

22 Ekim 2020

Bakanlığımız tarafından yürütülecek “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı”na başvurular başladı. 30 Kasım 2020 tarihinde ön başvuruların sona ereceği programda desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6.800.000 Avro olacak. Türkiye’de iklim değişikliğine uyumun iyileştirilmesi amacıyla Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı desteğiyle hayata geçen “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı”na başvurular başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülecek hibe programında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6.800.000 Avro olacak. 30 Kasım 2020 tarihinde ön başvurular sona erecek.

12 ila 18 ay süreli hibe projelerine sivil toplum kuruluşları, belediyeler, yerel yönetimler, üniversiteler veya araştırma merkezleri, kalkınma ajansları, kar amacı gütmeyen sendikalar, kooperatifler, odalar, meslek kuruluşları gibi yerel düzeyde işletmeler ve özel sektörü temsil eden kuruluşlar başvurabilecek. Küresel amacı Türkiye'de iklim değişikliğine uyumun iyileştirilmesi olan hibe programının özel amacı ise toplulukların ve şehirlerin dayanıklılığını artırmak, doğal kaynakları ve ekosistemleri korumak ve etkilenebilir ekonomik sektörlerin uyum kapasitesini artırmak olacak.

Hibe programının tanıtılması ve proje teklifi hazırlama ile ilgili detaylı bilgilendirmenin yapılması amacıyla çevrimiçi araçlar üzerinden toplantılar yapılacak.  Zoom üzerinden gerçekleşecek toplantı tarihleri ise şu şekilde:

1. Bilgilendirme Günü - 23 Ekim 2020-Türkçe      

2. Bilgilendirme Günü - 26 Ekim 2020-Türkçe

3. Bilgilendirme Günü - 28 Ekim 2020-Türkçe

4. Bilgilendirme Günü - 30 Ekim 2020-Türkçe      

5. Bilgilendirme Günü - 2 Kasım 2020-Türkçe

6. Bilgilendirme Günü - 4 Kasım 2020-Türkçe/İngilizce   

7. Bilgilendirme Günü - 6 Kasım 2020-Türkçe/İngilizce

Toplantılara katılım için http://scs7.serenas.com.tr/UNForm/public/signup/form adresinden kayıt yapılabilecek.

Program çerçevesinde detaylı bilgiye ve başvuru rehberine aşağıdaki link üzerinden ulaşılabilecek.

https://www.ipa.gov.tr/HaberDetay/IPA-II-Donemi-%E2%80%9CTurkiye%E2%80%99de-Adaptasyon-Eylemini-Guclendirme%E2%80%9D-Projesi-Hibe-Programi-Basvurulari-Basladi!_2361

https://iklimeuyum.org/

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün www.ipa.gov.tr internet adresi üzerinden “İhaleler” bölümden de çağrıya ilişkin bilgilere erişilebilecek.

 

 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır