Bartın Valiliği
Bartın Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Bartın Valiliği
Bartın Valiliği

TEHLİKELİ ATIK BEYAN SİSTEMİ DUYURUSU

20 Nisan 2012
DUYURU
 
Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereği her yıl yapılması zorunlu olan tehlikeli atıkların beyan işlemi için verilen süre 31.03.2012 itibariyle sona ermiş olup, beyanlar için kullanılan web tabanlı tehlikeli atık beyan sistemi (TABS) kullanıma kapatılmıştır.
Bakanlığımızca yürütülmekte olan tüm online işlemlerin tek bir portalda toplanarak, firmalar ile bunlara bağlı tesislerin özlük bilgilerine ortak bir alan kullanılarak ulaşılması ve çevrimiçi izinler, seveso, atık beyan sistemi vb. tüm uygulamalarda kullanıcılara tek bir kullanıcı adı ve şifre verilmesi amaçlanmıştır. Tesislerin kullanıcı adı-şifre alma işlemleri online olarak http://cevre.cob.gov.tr adresi üzerinden yapılmakta ve İl Müdürlüklerimizce onaylanmasının ardından uygulamalarla ulaşılabilmektedir.
Ancak, firma kayıt sisteminde kullanıcı hataları veya sistem kaynaklı bazı sıkıntılar yaşanması nedeniyle tesis yetkililerinden beyanların yapılamadığına ilişkin bilgi aktarılmıştır. Bu nedenle firma kayıt sisteminde Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca iyileştirme çalışmaları başlatılmıştır. Bahse konu çalışmanın tamamlanmasını takiben 2011 yılı tehlikeli atık beyanlarının tamamlanabilmesi amacıyla 2012 yılı içerisinde TABS tekrar kullanıma açılacak olup, konuya ilişkin bilgilendirme ileriki bir tarihte yapılacaktır.
Kamuoyuna duyurulur.20.04.2012
 
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır